Wydawnictwo

 

Jednym z najważniejszych obszarów działalności Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego jest działalność wydawnicza.

Szczegóły i kontakt: wydawnictwo@ptg.edu.pl

W celu nabycia wybranej publikacji określoną kwotę należy przelać na konto Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego: 04 2030 0045 1110 0000 0390 5350, wskazując w tytule przelewu: “Darowizna na działalność statutową PTG” (podając jednocześnie w nawiasie nazwę wybranej publikacji). Następnie skan przelewu wraz z adresem dostawy należy przesłać na adres wydawnictwo@ptg.edu.pl. Dostawa nastąpi w ciągu 14 dni.

Aktualnie polecamy:

1) Czasopisma: Kwartalnik “Przegląd Geopolityczny”,  nr 31, 32, 33 i 34 (2020) oraz 35 i 36 (2021) – 25zł/nr (20zł w prenumeracie rocznej).
Publikujemy również “European Journal of Geopolitics”, anglojęzyczny rocznik dostępny za darmo w wersji wyłącznie elektronicznej na naszej stronie.


Nakłady poprzednich numerów już są wyczerpane, ale nadal dostępne na stronie: http://przeglad.org/tomy/.

2) Ostatnia książka prof. Piotra Eberhardta, która uzyskała tytuł Książki Geopolitycznej 2018 r. (40zł)

3) Książka dr Piotra Wilczyńskiego o przemyśle zbrojeniowym Europy, która uzyskała tytuł Książka Geopolityczna Roku 2019 r. (40zł)

4) Książka pod redakcją Piotra Plebaniaka “Sztuka wojny. Filozofia i praktyka oddziaływania na bieg zdarzeń”
(wyłącznie do kupienia przez serwis zewnętrzny: https://sztukawojny.chiny.pl/ )

5) Kontynuacja dzieła Piotra Plebaniaka: “Traktat Sztuka Wojny. Wizje mistrzów wojowania Zachodu i Wschodu”, tym razem jako Jego osobista impresja i wizje zaproszonych do współpracy strategów.
(wyłącznie do kupienia przez serwis zewnętrzny: https://ksiegibarneja.pl/traktat-sztuka-wojny-piotr-plebaniak)

6) Dzieło prof. Witolda Wilczyńskiego, księga biblijnego formatu, zawiera wiele tych najistotniejszych, jak i mało znanych faktów na temat geopolityki regionalnej i uwarunkowań zarówno globalnych i lokalnych rywalizacji międzynarodowych. “Regiony świata – geografia i geopolityka” to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce rozwijać swoją geopolityczną pasję! (więcej informacji po kliknięciu w okładkę) (109 zł).

Książki, które PTG wydawało, lub udzielało patronatu, ale nakład już się wyczerpał, znajdują się tutaj: https://ptg.edu.pl/ksiazki/
Część z nich można bezpłatnie pobrać jako plik PDF, zachęcamy do lektury!

stat4u