Wydawnictwo

 

Jednym z najważniejszych obszarów działalności Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego jest działalność wydawnicza.

Szczegóły i kontakt: wydawnictwo@ptg.edu.pl

W celu nabycia wybranej publikacji określoną kwotę należy przelać na konto Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego:

44 1020 2906 0000 1902 0540 9034

wskazując w tytule przelewu: “Darowizna na działalność statutową PTG” (podając jednocześnie w nawiasie nazwę wybranej publikacji). Następnie skan przelewu wraz z adresem dostawy należy przesłać na adres wydawnictwo@ptg.edu.pl. Dostawa nastąpi w ciągu 14 dni.

Aktualnie polecamy:

1) Czasopisma: Kwartalnik “Przegląd Geopolityczny”,  nr 39-42 (2022) – 29 zł/nr (25zł w prenumeracie rocznej). Numery 43-46 (2023) – 38zł/nr (32 w prenumeracie rocznej). Numery 47-50 (2024) – 39zł/nr (32 w prenumeracie rocznej).
Publikujemy również “European Journal of Geopolitics”, anglojęzyczny rocznik dostępny za darmo w wersji wyłącznie elektronicznej na naszej stronie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nakłady poprzednich numerów już są wyczerpane, ale nadal dostępne na stronie: http://przeglad.org/tomy/.

 

2) Dzieło prof. Witolda Wilczyńskiego, księga biblijnego formatu, zawiera wiele tych najistotniejszych, jak i mało znanych faktów na temat geopolityki regionalnej i uwarunkowań zarówno globalnych i lokalnych rywalizacji międzynarodowych. “Regiony świata – geografia i geopolityka” to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce rozwijać swoją geopolityczną pasję! (więcej informacji po kliknięciu w okładkę) (109 zł).

3) Podręcznik do przedmiotu geografia polityczna, napisana przez Igora Okuniewa. Wizja tego jak w Rosji uczą geografii politycznej (70zł).

4) Książka prof. Romana Szula poświęcona imperiom-cywilizacjom i systemowi światowemu, stanowiąca świetny podręcznik dla szukających sposobów dominacji nad światem, ale i przyczynom upadku tych najśmielszych projektów (40zł)

 

5) Najnowsza książka Piotra Plebaniaka. Kilkadziesiąt historycznych i współczesnych przykładów, dzięki którym czytelnik buduje zdolność rozumienia gry między mocarstwami. W środku m.in. 41 map, 32 zdjęcia i wykresy oraz wypowiedzi znanych ekspertów (wyłącznie do kupienia przez serwis zewnętrzny: https://chiny.pl/sklep/ksiazka/prawidla-geopolityki)

UWAGA!

Książki, które PTG wydawało, lub udzielało patronatu, ale nakład już się wyczerpał, znajdują się tutaj: https://ptg.edu.pl/ksiazki/
Część z nich można bezpłatnie pobrać jako plik PDF, zachęcamy do lektury!

stat4u