Wyniki I edycji Konkursu “Mieszkańcy Kresów I Rzeczypospolitej”

Zgodnie z przyjętym Regulaminem, Komisja Konkursowa w składzie Mateusz Kamionka, Przemysław Łukasik, Monika Noviello i Witold Wilczyński, dokonała oceny nadesłanych prac i postanowiła:

1. W kategorii plastycznej nie przyznać I miejsca i wyróżnić Hannę Karpowicz, uczennicę IX Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Częstochowie.
  2. Ogłosić, że w kategorii literackiej I miejsce i zwycięstwo w Konkursie zdobył uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Nowodworskiego w Krakowie, Maks Grząba.
  3. W kategorii literackiej przyznać dodatkowo dwa wyróżnienia: dla Oliviera Patorskiego z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie, oraz dla Nikodema Szydłowskiego z Technikum Łączności nr 14 w Zespole Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie.

W imieniu partnerów i patronów Konkursu, Marszałka Województwa, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, redakcji Dziennika Kijowskiego i Przeglądu Geopolitycznego, a także organizatora, czyli Krakowskiego Oddziału Terenowego Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego, składamy podziękowanie wszystkim uczestnikom i ich opiekunom za zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie prac. Uroczyste zakończenie Konkursu, o którym będziemy informować uczestników mailowo, odbędzie się 12 września na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie (ul. Podchorążych 2).