V Międzynarodowa Olimpiada Geopolityczna – znamy tegorocznych uczestników

W tegorocznej edycji naszej Międzynarodowej Olimpiady Geopolitycznej wystartuje 78 zawodników, w tym 36 zagranicznych.
Wśród państw, które wysłały swoich reprezentantów są: Argentyna, Australia, Białoruś, Chorwacja, Filipiny, Hiszpania, Holandia, India, Japonia, Kanada, Mołdawia, Nigeria, Portugalia, Rosja, RPA, Singapur, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Ukraina, Węgry, Wielka Brytania i Włochy.

Wśród zawodników krajowych mamy studentów Akademii WSB (Dąbrowa Górn.), Akademii Marynarki Wojennej (Gdynia), Uniw. Jana Kochanowskiego (Kielce), Krakowskiej Akademii Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Akademii Wychowania Fizycznego i Uniwersytetu Pedagogicznego (Kraków), Uniw. Marii Curie-Skłodowskiej (Lublin), Uniw. Łódzkiego (Łódź), Uniw. Adama Mickiewicza (Poznań), PWSZ (Sandomierz), Uniw. Śląskiego (Sosnowiec), Uniw. Warszawskiego (Warszawa) i Akademii Wojsk Lądowych (Wrocław).
Do tego w olimpiadzie rywalizować będą także uczniowie szkół średnich z Gdyni (III LO), Krakowa (V LO), Olsztyna (III LO), Rzeszowa (V LO), Środy Wlkp. (ZSRoln.) i Żor (ZS nr 1). Planowane jest dołączenie również 10 najlepszych zawodników z konkursu na esej geopolityczny.

Pełna lista dostępna jest pod linkiem: https://ptg.edu.pl/wp-content/uploads/IGC-2022.xls

Wyniki rywalizacji w I etapie konkursu znane będą na początku maja.