Ogólnopolski Konkurs na Esej Geopolityczny – wręczenie nagród

5 czerwca br. w sali senatu Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie odbyło się uroczyste podsumowanie IV Ogólnopolskiego Konkursu na esej geopolityczny – inicjatywy współorganizowanej przez katedrę Stosunków międzynarodowych Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie oraz chełmski oddział Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego. W roku 2023 r. konkurs ponownie przeprowadzony został w formule ogólnopolskiej. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz studenci. Uczestnicy konkursu, którzy zajęli miejsca od 1 do 5, uzyskali kwalifikację do VI Międzynarodowej Olimpiady Geopolitycznej, organizowanej przez Polskie Towarzystwo Geopolityczne. W drugiej części spotkania dr hab. Ignacy Kitowski, prof. PANS (Polskie Towarzystwo Geopolityczne Oddział Cheł, Rada Naukowa PTG) wygłosił prelekcję.

Szczegóły i zdjęcia z wydarzenia: https://panschelm.edu.pl/podsumowanie-ogolnopolskiego-konkursu-na-esej-geopolityczny/